Розпис стін в українському стилі

Розпис стін на кухні. Дерево життя

Розпис стін в українському стилі м. Вишневе

Замовник для розпису стін на кухні вибрав зображення Дерева життя.

Це є сакральний символ України. Священне Дерево ставили біля вівтаря у центрі роду. У будинку для розпису такого зображення кухня ідеальне місце.

У слов’янських та індоєвропейських народах Древо Життя з’являється у міфології, як Райське дерево, Світове Дерево чи Древа пізнання. Його ще називають Древом Роду.

Навіть зараз, Древо Роду найпоширеніший мотив народного мистецтва. Його зображення можна побачити на вишивках сорочок, рушників та подушок, на посуді, керамічному кахлі, стінах, печах та дверях українських хат.

Світове Древо символізує центр світу та відображає цілісну картину будови Всесвіту. Його часто зображують схематично як символ життя. Дуже рідко Древо Життя можна побачити, як дерево з реалістичним листям, гілками та корінням.

У таких зображеннях зашифрована вертикальна структура неба, землі та підземного світу з 3 царствами: Богами, людьми та предками. До кожного рівня дерева належать певні живі істоти. Вгорі і в кроні дерева зображують птахів, сонце, місяць і зірки, у стовбура – домашніх і диких копитних тварин (оленя, лося, корову, кінь), рідше міфологічних персонажів, фігури людини або бджіл, у коренів – бобрів, змій, жаб, риб.

Горизонтальна структура вказує на чотири сторони світу: північ, південь, схід та захід.

У горизонталі дерева є число чотири, а у вертикалі – три. Сума числових символів становить священне число сім, а при множенні три на чотири отримуємо священне число дванадцять. Саме сім та дванадцять найчастіше згадуються у міфах та казках українського народу: дванадцять джерел, сім зірок, чотири вітри, три яблука…

Зображення Древа Життя несе у собі силу, передану у спадок від наших предків.

Щоб замовити розпис в українському стилі, пишіть нам на пошту або vibet. Ми з радістю допоможемо Вам.

Похожие проекты