Аерографія на стінах в офісі

Місто майбутнього в компанії «Де Ново»

«Якби знали, що так круто вийде, давно вже замовили розпис…»

цитата замовників

Аерографія на стінах у Cloud Operations Center компанії «Де Ново»

Шпалери або Аерографія на стінах

З самого початку на стіні в офісі компанії «Де Ново» планували поклеїти шпалери. Потрібне зображення дизайнери одразу готували для друку.

Але було кілька причин, чому не вийшло:

 • Для якісного друку зображення на шпалерах потрібен файл великого розміру. Зображення, яке підготували дизайнери, було дуже велике (важив кілька гігабайт), але все одно не підходило за параметрами.

 • Стіна більше 7 м завширшки і 4 м заввишки. Чим більша стіна, тим більше видно лінію стиків на шпалерах. Це пов’язано з тим, що такий розмір потрібно клеїти шматками, а друк на довгих метражах дає похибки. Згодом з’являються ще й щілини на стиках.

 • Стіна не тільки більша за розміром, вона ще неправильної форми – закруглена з правого боку. На розписі нерівності не видно, а на шпалерах одразу помітні. Ось чому вирівнювання стін під шпалери вимагає більш ретельної підготовки. Але, все одно, є ймовірність, що на вигині стіни або випуклості папір деформуватиметься і спотворюватиме малюнок.

 • Передача кольору на макеті часто не збігається з готовим результатом. Перед друком шпалер великого розміру готується зразки за кольорами, але навіть це не гарантує позитивного результату. Кольори можуть бути тьмяними, дуже темними або дуже світлими, якісь кольору можуть не збігатися, полотна можуть відрізнятися між собою. У розписі кольори підбираються на місці і їх можна скоригувати.

Аерографія в стилі реалізм та гіперреалізм

У розписі теж є свої нюанси, особливо, якщо ескіз – це фотографія з векторною графікою. Фотографію перенести на стіну найскладніше. Зображення виглядатиме ефектно, тільки якщо виконання максимально точне та деталізоване. У мистецтві цей напрямок називається гіперреалізмом та фотореалізмом. Все залежить від майстерності художника.

Реалістичні монохромні квіти на стіні в салоні краси та Заяць в дитячій кімнаті теж приклад такого напряму.

Але складність не тільки в точному перенесенні зображення на стіну, а й у стислих термінах виконання.

Історія проекту в офісі «Де Ново»

Як це зазвичай буває – термін здачі офісу затягнувся, і на розпис було лише 2 тижні.

Перед нами було лише 2 вимоги 

 • Закінчити роботу до кінця місяця (за 2 тижні)

 • Деталізація зображення на стіні 75-80%

Якщо коротко про роботу над проектом, то така робота ведеться звичним чином, але кожен етап розпису займає більше часу. Велика задача дробиться на частини.

Техніка розпису. Аерографія на стінах

Основні етапи:

 • Перед роботою всю стіну заґрунтували другий раз про всяк випадок

 • закрили плівкою всі стіни, підлогу та стелю

важливий етап, який недооцінюють. Зайняло цілий день! Робиться, щоб пил від аерографа не летів на чисті стіни та меблі.

 • перенесення малюнку на стіну

 • заливка неба аэрографом. Градиент

 • заливка основних мас малюнка
 • робота над деталями
 • покриття лаком
 • зняття плівки

Працювало 3 художники та 2 компресори. На об’єкті був тура для висотних робіт..

Техніка виконання – аерографія для градієнтів та переходів кольору, ручна робота для промальовування дрібних деталей. Додатково використовувалися трафарети для хмарочосів, де багато ліній.

Вау ефект є, вчасно вклалися!

Порада 

При виборі конкретного варіанта для розпису стін, основний критерій «подобається – не подобається» має поєднуватись з іншими важливими факторами. Ніколи не можна дивитися на зображення окремо від простору, де воно буде малюватись.

Наприклад: в даному проекті перше зображення, яке вибрали, виглядало в завершеному інтер’єрі погано. Основне зображення знаходилося в низу і предмети просто б закрилися меблями.

Друге зображення, яке вибрали, відрізняється тим, що основна маса деталей знаходиться посередині стіни і добре видна з будь-якого місця в приміщенні.

Ми, як фахівці з розпису стін, допомагаємо вибрати і вписати потрібне зображення у ваш інтер’єр з урахуванням усіх нюансів. Завжди можна і потрібно змінювати масштаб та колір зображення до майбутнього оточення. В аерографії так можна робити просто під час роботи! Це стосується найчастіше складних відтінків та пов’язано з відмінністю кольору в каталозі з готовою фарбою на стіні. Буває, що колір потрібно просто висвітлити, тому що він дуже темний.

Художній підбір на місці гарантує повне співпадіння кольору з проектом.

Для консультації, пишіть в розділі Контакти.