На ціну розпису стін впливає багато факторів: складність розпису, матеріали та поверхня, умови виконання, місцезнаходження обʼєкта, розробка ескізу тощо. Нижче наведено основні моменти, які допоможуть вам зорієнтуватися в ціні на художній розпис стін.

Розпис стін — це складна послуга, тому краще відразу зателефонувати чи написати листа на e-mail, щоб я особисто проконсультувала Вас. Для мене важливо, щоб майбутній розпис радував, тому шукаю із замовником найкращий варіант, як художній, так і фінансовий. Наприклад, завжди можна спростити складність розпису на стіні, щоб знизити ціну, але це ніяк не вплине на її якість.

Розпис стін Ціна — основні чинники, які впливають на вартість розпису:

1. Техніка виконання

Дуже простий розпис стін від 500 до 700 грн м² – Розпис близький до малярських робіт. Трафаретний розпис. Декоративний розпис на стіні з великими площами однотонного фону.

Простий розпис стін від 1000 до 1300 грн м² – Графіка. Шрифт. логотипи. Великі орнаменти з елементами, що повторюються. Геометрія. Простий декоративний розпис.

Середній розпис стін від 1300 до 1600 грн м² – Дрібні шрифти, складні логотипи, декоративний розпис із великою кількістю кольорів та відтінків. Декоративні зображення квітів, тварин, птахів. Розпис стелі «під небо». Складні орнаменти. Монохромні пейзажі.

Складний розпис стін від 1800 до 2800 грн м² – Живопис на стіні. Висока деталізація елементів, архітектурні обʼєкти, передача багатопланового простору, 3d-ефекти. Розпис з людьми та тваринами. Альфрейний розпис. Розпис меблів.

Дуже складний розпис стін від 5200 грн м² – Багатофігурний розпис з наявністю дрібних елементів та максимальною деталізацією. Складний альфрейний розпис з великою кількістю деталей та кольорів. По суті: розпис на стіні схожий на велику станкову картину.

2. Умови виконання розпису

Площа розпису – ціна розпису дуже залежить від площі стіни. На маленький проєкт може іти стільки ж часу, що й на великий, тому за невеликий розпис стіни ціна за м² вища. Якщо загальна площа розпису понад 20 м², тоді є гнучка політика цін зі знижками від 10-30% за м².

Висотні роботи –  висота понад 3 м завжди дорожчі на 30 – 50%. До цієї ж категорії відноситься розпис стелі. Такі важкодоступні стіни складніше і довше розписувати. Крім того, є додаткові витрати по оренді драбини чи тури.

Матеріали – основа стіни, текстура і якість поверхні під розпис стін також важлива. Я дуже люблю працювати на стінах пофарбованих акриловою фарбою. Такі стіни мають рівномірну поверхню, за структурою схожу на акварельний папір. На них дійсно приємно малювати. Але бувають дефектні стіни, фактурні шпалери, цегла, плитка чи глянцеві меблі. На такі матеріали погано лягає фарба і це впливає на швидкість виконання розпису.

Місцезнаходження об’єкта впливає на кількість годин витрачених на дорогу, а також на транспортні витрати. Ми часто виконуємо роботу в Київській області, можливе виконання розпису по всій Україні. Час витрачений на дорогу і проживання враховується.

Ненормований графік роботи – робота у вихідні дні, вночі, робота в пені дозволені години, терміновість виконання — це все впливає на ціну. Для великих проєктів треба більша кількість художників на об’єкті та відповідно – більша вартості розпису стін. Близько 20 – 50% від ціни.

На обсяг робіт понад 10 м² діє знижка від 10%.

3. Матеріали для розпису стін

Матеріали підбираються в залежності від техніки виконання самого розпису. Найчастіше, це художній чи будівельний акрил. Він на водяній основі та не конфліктує зі стіною. Швидко сохне, що прискорює роботу над розписом. Добре лягає на поверхню, його можна мити, і він довгий час не вигоряє на сонці. Фарба виготовлена з екологічно чистих матеріалів та не викликає алергічних реакцій. Акрил не має запаху та повністю безпечний для дітей. Має широку палітру кольорів, доступну за ціною. Серед виробників акрилової фарби можна вибрати фірму з потрібною ціновою політикою: від середнього до преміумсегмента.

Для складних реалістичних розписів з тонким моделюванням форми краще використовувати олію чи темперу. Для розпису стін на вулиці (графіті) найкраще підходить емаль акрилова в балончиках. Вони значно стійкіші до вигорання, різних видів забруднення в атмосферних явищ.

Емалі та двокомпонентні фарби незамінні, якщо іде мова про такі матеріали, як дерево, метал, пластик, скло тощо.

Металіки, акрилові маркера, поталь для золотіння, текстурні пасти, флуоресцентні чи люмінесцентні фарби — ці додаткові матеріали використовуються в залежності від концепції дизайн-проєкту.

Для кращого захисту поверхні та за бажанням замовника, розпис покриваю лаком.

 

4. Створення ескізу для розпису стін

Я дуже часто працюю з дизайнерами та архітекторами, які звертаються вже з готовим проєктом. Моє завдання полягає лише в тому, щоб вписати розпис у конкретний обʼєкт, підібрати всі необхідні матеріали та якісно його виконати. Тоді на художній розпис ціни нижчі.

Ескіз не потрібно розробляти ще коли клієнт чітко знає, що він хоче і приходить вже з готовим зображенням. Якщо зображення у високій якості, потрібно лише перенести його на стіну. Якщо у поганому – допрацьовуються дрібні деталі, яких не видно на фото.

Найчастіше ескіз потрібно розробляти. У такому випадку, на виконання оригінального ескізу може піти стільки ж часу, що і на сам розпис. Особливо, якщо ескіз потрібно малювати з нуля під конкретний інтерʼєр з урахуванням всіх вимог клієнта. Ескіз входить у вартість розпису стіни, але за розробку з нуля я приступаю після авансу в 10% від приблизної ціни на розпис певної складності.

Додатково я можу зробити зразок фрагмента майбутнього розпису. Це дуже допомагає визначитися з технікою виконання та основними відтінками розпису.

На своєму досвіді я знаю, що максимально продуманий та затверджений ескіз заощаджує час для роботи над розписом та гарантує успішне його завершення. Тому я роблю майже міні копію майбутнього розпису з візуалізацією в інтерʼєрі. Зазвичай, вартість такого ескізу може становити 10% і більше вартості готової роботи.