Декоративний розпис стін

Трафаретний розпис стін у кондитерській Rafinad

Декоративний розпис стін в кондитерській Rafinad by Katerina Peskova. Катя Пескова – випускниця «Майстер Шеф» та відкрила своє кафе у Києві після проекту.

Про ідею

За основу розпису було взято малюнок мозаїчної плитки з Іспанії. Окрім основної декоративної функції, розпис виступає ще гарним фоном для фото. Так як гарний контент у соціальних мережах дуже важливий для просування та створення яскравого контенту, така стіна стане гарним інструментом маркетингу. Дизайн фірмової упаковки, листівки, реклама, фартухи виконані з використанням елементів малюнка зі стіни. На таких нюансах будується в пізнаванність всього бренду.

Декоративний розпис стін через трафарети. Переваги

У роботі над оформленням кафе та ресторанів ми дотримуємося дизайн-проекту та виконуємо роботу у стислі терміни. Техніку виконання підбираємо під кожен об’єкт індивідуально, залежно від розпису та якості стін.

Для декоративного розпису використовуємо трафарети. Але є ще кілька факторів, які впливають на вибір на користь трафаретів. Переваги трафаретного розпису в даному випадку:

  • фактурна стіна, де складно малювати рівні лінії вручну.

  • складний малюнок з безліччю елементів. Це об’єктивно довго малювати вручну.

  • повторюваність елементів, які мають бути на всіх стінах однаковими.

Може, це не очевидно, але одна робота різних художників завжди відрізняється. Щоб цього уникнути, потрібно використовувати однакові заготовки і дотримуватися чіткої технології нанесення малюнку.

  • важлива акуратність розпису.

На тлі стін було заплановано знімати солодощі для соціальних мереж у режимі макро. Це той випадок, коли стіну розглядатимуть «під лупою».

  • розпис на важкодоступних стінах.

У приміщенні високі стелі та колони розписувалися, коли вже було вставлено барну стійку, що зовсім незручно.

  • яскраві та напівпрозорі кольори, які потрібно наносити більше 3 разів.

  • обмеження у часі.

На роботу давалося кілька днів, оскільки ремонт уже був затягнутий за термінами, а дату відкриття не можна було перенести.

Про колір у декоративному розписі стін

Коли дизайнерський проект зроблений на основі одного кольору, відтінок має бути однаковим скрізь! Проблема починається, коли приїжджають на об’єкт меблі, декор, побутова техніка, посуд тощо, різних кольорів. В результаті реальність відрізняється від очікувань. Добре, що кольори розпису можна підібрати на місці максимально точно.

Однокового кольору на різних поверхнях можна досягти, якщо замовляти всі фарби міжнародної палітри RAL. Ми так робимо якщо потрібно нанести розпис одночасно на різні поверхні – це може бути звичайна стіна, дерево, метали або плитка.

У кафе один основний колір – рожевий. Так як меблі та декор був різних відтінків рожевого, акцентний колір підбирався так, щоб все об’єднати. Кольори замішувалися  на місці у кількох варіантах на вибір.

Про матеріали

Для декоративного розпису стін ми використовуємо акрилову фарбу, яку можна мити. Кольори наносяться в кілька шарів (3-4 шари), і зрештою виглядають рівномірно.

Розпис можна додатково лакувати, щоб збільшити міцність поверхні до механічних пошкоджень.

Висновки:

Якщо дивитися на готовий інтер’єр із простим декоративним розписом, то вже важко уявити “голі стіни” без оформлення. Все дуже гармонійно.

  • Бюджетний варіант розпису виглядає дорого та стильно.

  • Розпис добре вписався в інтер’єр кафе.

  • Відкриття відбулося вчасно.