Картина на стіні. Магрітт

Художній розпис стін в офісі

Картина на стіні Рене Магрітта

Художній розпис стін в автосервісі Час газу в Києві.

Дуже незвичайне та цікаве замовлення.

Розписано дві стіни в офісі на тему картин Рене Магрітта. А саме: «Це не трубка» та «Це не шкірка банана»

Картини із серії “Віроломство образів” художника обрані не випадково. Це улюблений художник замовника. Крім того, зображення чудово вписуються в інтер’єр офісу.

Намальована трубка на стіні створює ілюзію присутності предмета, а напис під предметом заперечує зображення тим самим посилюючи ідею художника про наше хибне сприйняття.

Кожен із настінних розписів було виконано протягом двох днів. Перший день – перенесення малюнка та нанесення напису акриловими фарбами, другий день – написання картини на стіні.

Техніка написання картини

В оригіналі картина з трубкою була написана олійними фарбами. На стінах ми малюємо акрилом, бо під олію треба стіну спеціально готувати. Але основна причина, олійні фарби залишають по контуру малюнка жовті сліди масла, які не можна прибрати зі стіни. Задіяна не вся стіна, тому вибір в користь акрилу очевидний. Акрилові фарби краще лягають на поверхню стін, бо склад фарб однаковий.

В роботі художні акрилові фарби можна розбавляти водою і працювати в техніці лесувань. Так створюється необхідна ілюзія об’єму на предметі. Майстерність художника і репродукція картини на стіні дуже схожа на оригінал. Реалістичні зображення на стіні виглядає дуже об’ємно.

Художник Рене Магрітт

Бельгійський художник Рене Магрітт зображував у своїх картинах звичайні образи – яблука, фігури людей, двері, дерева, краєвиди. Але простота художника оманлива. Його картини належать до сюрреалізму так само, як і шалені сюжети Сальвадора Далі або фантастичні пейзажі Макса Ернста.

Сам художник своє мистецтво називав не сюрреалізмом, а магічним реалізмом. Він не любив спроби інтерпретації і тим більше пошуки символів, стверджуючи, що єдине, що потрібно робити з картинами – розглядати їх.

Найвідомішою роботою Магрітт стала картина «Віроломство образів», створена в 1948 році. Трубка, яка зовсім не трубка: картина знаменита через фразу «Це не трубка» написаної під зображенням трубки. Художник говорив, що «…це ж лише зображення, чи не так? Тож якби я написав під картиною «Це трубка», я б збрехав!» І це правда: ми бачимо не сам предмет, а його образ.

Художник кілька разів повертався до ідеї “Це не…”. Так 1964 року він написав картину з яблуком – «Це не яблуко».

Заперечення під зображенням предмета сподобалося дизайнерам рекламної промисловості, і вони почали підписувати товари «Це не…». Найяскравіша рекламна компанія була зроблена страховою фірмою Allianz. Вони зобразили бананову шкірку з написом: “Це не шкірка банана”, дописавши в низу: “Це злісний шкідник спині”.

Картини художника продовжують використовувати дизайнери в сучасній культурі, а мистецтвознавці та колекціонери досі пропонують нові трактування його творчості.

З дня народження сюрреаліста Рене Магрітта вже минуло 115 років.

 

Ми можемо намалювати репродукцію картини на стіні і інших відомих художників. Так дуже популярна картина Клімта «Поцілунок»

Похожие проекты